آخرین نوشته‌های فناوری اطلاعات

تازه‌های فناوری

RSS ایتنا

 • گزارش تصویری ایتنا : برترین آنتی‌ویروس‌های جهان از دید متخصصان ۲۸ تیر ۱۳۹۸
  ایتنا - باید به یاد داشت که بهتر است بار حفظ امنیت سیستم خود را بر روی یک کمپانی نگذارید. در این صورت می‌توانید بسیاری از نرم‌افزارهای سوم شخص محافظت در برابر بدافزارها را دریافت کنید که به‌صورت رایگان از کامپیوتر شخصی شما حفاظت می‌کنند. به همین دلیل فهرستی از بهترین آنتی‌ویروس‌های ویندوز برای شما […]
 • هوش مصنوعی فیس‌بوک ۵ انسان را همزمان در یک بازی شکست داد ۲۵ تیر ۱۳۹۸
  ایتنا - دو سال پیش، روباتی به نام لیبراتوس موفق شد تا برترین بازیکن‌های جهان را در یک بازی ویژه ببرد و برنده ۱.۷ میلیون دلار شود. هنوز مشخص نیست که این روبات پولی که برده بود را صرف چه کاری کرد اما پیامی که به‌جامعه جهانی داد این بود دیگر روبات‌ها را دست‌کم نگیرید.
 • کورتانا به یک نرم‌افزار مجزای ویندوزی بدل خواهد شد ۲۵ تیر ۱۳۹۸
  ایتنا - کورتانا در آخرین نسخه ویندوز ۱۰ (۱۹۰۳) به‌عنوان یک آیکون جداگانه در نوار وظیفه ارائه‌شده است و در حال حاضر به نظر می‌رسد که قرار است تا این دستیار هوشمند به یک نرم‌افزار اضافی و اختیاری تبدیل شود
 • موزیلا مشکل توقف افزونه‌های فایرفاکس را حل می‌کند ۲۴ تیر ۱۳۹۸
  ایتنا- به تازگی بسیاری از کاربران فایرفاکس با ارسال ایمیل‌های مختلف در مورد وجود مشکل در این مرورگر هشدار داده‌اند. شرکت موزیلا هم به راهکارهای گوناگون برای حل مشکلات موجود می‌اندیشد.
 • یک میلیارد دانلود برای مایکروسافت word ۲۴ تیر ۱۳۹۸
  ایتنا - ​​​​​​​اپلیکیشن مایکروسافت word به تازگی از مرز یک میلیارد دانلود و نصب در فروشگاه آنلاین گوگل پلی استور گذر کرده و به یک رکورد جدید رسیده است.

RSS فناوران اطلاعات

 • گوگل گوش دادن به صداهای ضبط شده گوگل اسیستنت را تایید کرد ۲۲ تیر ۱۳۹۸
  گوگل اعتراف کرد که کارگزارانش قادر به گوش دادن صداهای ضبط شده کاربران در دستیار هوشمند گوگل اسیستنت هستند.
 • آشنایی با ۵ اصطلاح مرتبط با هوش مصنوعی ۱۸ تیر ۱۳۹۸
  این روزها همه از هوش مصنوعی صحبت می‌کنند. همه AI را می‌خواهند و می‌دانند که باید روی پروژه‌های راه‌انداز و پایلوت در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند. اما همچنان تبدیل این پروژه‌ها به تولید، دشوار است و بسیاری از شرکت‌ها هنوز نتوانسته‌اند کاملا با این فناوری سازگار شوند.
 • ​​​​​​​فناوری تشخیص چهره در خدمت پلیس: جانبدارانه و پرخطا ۱۸ تیر ۱۳۹۸
  پلیس و نیروهای امنیتی در کشورهای مختلف در حال آزمایش سیستم‌های خودکار تشخیص چهره به منظور شناسایی مجرمان و تروریست‌ها هستند. اما این فناوری تا چه حد دقیق است و آیا نباید نگران این بود که این فناوری به همراه هوش مصنوعی، به ابزار سرکوب تبدیل شود؟
 •  نخستین واکسن آنفلوانزا با هوش مصنوعی ساخته شد ۱۵ تیر ۱۳۹۸
  نخستین واکسن آنفلوانزای طراحی شده با هوش مصنوعی، در آمریکا به آزمایش گذاشته شده و محققان معتقدند که هوش مصنوعی می‌تواند فرایند ساخت دارو و واکسن را متحول کند.
 • جهان برای DeepNude آماده نیست ۹ تیر ۱۳۹۸
  هفته گذشته عرضه یک اپلیکیشن جدید جنجالی شد؛ اپلیکیشنی که با دادن تصویری از یک زن، با استفاده از هوش مصنوعی، نسخه‌ای عریان از او را می‌ساخت و اگرچه این اپ، پس از اعتراضات بسیار حذف شد؛ اما نگرانی‌های تازه‌ای درباره سوءاستفاده از هوش مصنوعی ایجاد کرد.

RSS خبر آنلاین