آخرین نوشته‌های فناوری اطلاعات

تازه‌های فناوری

RSS ایتنا

 • عرضه نرم‌افزار پخش زنده انویدیا برای استریم کننده‌ها ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
  ایتنا - کمپانی انویدیا به تازگی نرم‌افزار جدیدی را برای استریم کنندگان انلاین عرضه کرده است که استفاده از ان می‌تواند حرفه بودن واقعی در تهیه ویدیو‌ها را به مخاطبان ویدیوهای استریم کننده‌ها القا کند.
 • تیک‌تاک و وی‌چت در آمریکا فیلتر می‌شوند ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
  ایتنا - دولت آمریکا رسما برنامه‌هایی را برای مسدودیت دانلود اپلیکیشن‌های وی چت و تیک تاک از فروشگاه‌های برنامه آمریکایی از روز یکشنبه اعلام کرد.
 • سرانجام نسخه پایدار اندروید ۱۱ به دستگاه‌ها عرضه شد ۲۶ شهریور ۱۳۹۹
  ایتنا - نسخه بتای اندروید ۱۱ در ماه ژوئن سال جاری میلادی برای برخی از همراه‌های هوشمند عرضه شد و هم‌اکنون نسخه نهایی این سیستم ‌عامل برای برخی از مشتریان دستگاه‌های محبوب اندرویدی ارائه شده است.
 • هشتمین ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور برگزار می‌شود ۲۴ شهریور ۱۳۹۹
  ایتنا - این مسابقات توسط دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری، سازمان نظام صنفی رایانه، سازمان فناوری اطلاعات ایران و به تاریخ ۱۲ الی ۱۴ مهر ماه سال ۱۳۹۹ به صورت حضوری و در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.
 • آموزش: چگونه امنیت مرورگرهای وب را افزایش دهیم؟ ۲۴ شهریور ۱۳۹۹
  ایتنا - آنتی‌ویروس‌ها همیشه یک پله جلوتر از نرم‌افزارهای امنیتی حرکت می‌کنند و به خوبی بیشتر ترفندهای کاربردی را در امنیت سیستم‌های مختلف می‌دانند و از این حفره‌ها به نفع خود استفاده می‌کنند.

RSS فناوران اطلاعات

 • تلاش یونیسف و چین در جهت تدوین اصول هوش مصنوعی برای کودکان ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
  دولت چین و یونیسف، به فاصله اندکی از هم، رهنمودهای مرتبط با هوش مصنوعی و کودکان را تدوین کرده‌اند.
 • سوپرمن، جیمزباند می‌شود ۱۵ شهریور ۱۳۹۹
  تحلیل ویژگی‌های هنرپیشه‌های معروف با هوش مصنوعی، نشان می‎دهد که هنرپیشه نقش سوپرمن، بیش‌ترین میزان انطباق برای بازی در نقش مامور ۰۰۷ یا جیمز باند را پس از دنیل کریگ دارد.
 • رونق هوش مصنوعی در خاورمیانه تا سال ۲۰۳۰ ۳ شهریور ۱۳۹۹
  نتایج بررسی‌های مؤسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می‌دهد صرف هزینه در حوزه هوش مصنوعی در منطقه خاورمیانه و آفریقا در سال ۲۰۲۰ از مرز ۸۳ میلیارد دلار خواهد گذشت .این رقم نسبت به سال ۲۰۱۹ حدود ۲.۸ درصد رشد نشان می‌دهد.
 • درباره یادگیری انتقالی چه می‌دانید؟ ۵ مرداد ۱۳۹۹
  انجام پروژه‌های یادگیری عمیق همواره فرایندی زمان‌بر و پرهزینه بوده که به منابع رایانشی و داده‌های آموزش عظیمی نیاز دارد. اما روشی به نام یادگیری انتقالی یا Transfer Learning به عنوان راهکار میان‌بر در این زمینه مطرح است.
 • هوش مصنوعی در خدمت بهداشت روان کرونایی‌ها ۵ مرداد ۱۳۹۹
  یکی از تبعات ابتلاء به کرونا به خصوص در کودکان به خطر افتادن بهداشت و سلامت روان این افراد است. محققان دانشگاه یو‌سی‌ال‌ای برای حل این مشکل یک روبات هوش مصنوعی طراحی کرده‌اند.

RSS خبر آنلاین